Our Team



          

 

PRINCIPAL                                           MIKE WEBSTER

DEPUTY PRINCIPAL                            ANNE VOLMULLER

DEPUTY PRINCIPAL                            REBECCA PATERSON

ROOM NUMBER/SYNDICATE

1 (A) SYNDICATE LEADER                  TAI MISKELL

2 (A)                                                      GEORGE FAGA

3 (C)                                                      TRACY JEFFERIES

4 (C)                                                      HARRY HARBOTT

5 (C) SYNDICATE LEADER                 SUE HARRIS

6 (C)                                                     SHANNON DUNN

7 (A)                                                      SAM CHAPMAN

8 (A)                                                      NGAMIHI MOSES

9 (B)                                                      ROSEY KARA

10 (B)                                                    REESE BROWN

11 (B) SYNDICATE LEADER               JANE HUDSON

15 (B)                                                   STACEY BURNS

16 (E)                                                   NICOLA MARSH

17 (E)                                                   KENDRA LOWNDES

18 (E)                                                   KELLY WARNEFORD/HANNAH DAHYA

19 (E) SYNDICATE LEADER              WILL DONEY

20 (D) SYNDICATE LEADER              JOSE MISSEN

21 (D)                                                  TRACY RHODES

22 (D)                                                  FLEUR CARNEGIE

23(D)                                                   AARON BOX

TECHNOLOGY

WORKSHOP TECHNOLOGY             WARREN MITCHLEY

ENVIRONMENTAL  SCIENCE            GRAHAM HENTON

VISUAL ART                                       CARMEN WILSON-HOLDER

SOFT TECH                                        FRIDAYS ONLY HANNAH DAHYA

PERFORMING ART                            SIMON KOLO’FA’I

BIOTECHNOLOGY                             NEAL STRYDOM

FOOD TECHNOLOGY                        ELAINE PICKFORD

SUPPORT STAFF

LIBRARY                                             SUE WADSWORTH

 

SENCO                                                RAEWYN IREMONGER

SPECIAL NEEDS                                CATHY MOORE

PROPERTY MANAGER                      KEVIN CARBERRY

OFFICE                                               CHERYL DELAHUNTY (PA/TEAM LEADER)

                                                            RAEWYN KINNAIRD (FINANCE)

                                                            JULIE SMITH (RECEPTION)

TEACHER SUPPORT STAFF            CHRISTINE ISBISTER

                                                            SUE GOMMANS

                                                            JULIE GORDON

                                                            BRONWYN HOPKINS

                                                            DEBBIE MAXWELL

                                                            MIKE KARA

                                                            KIRSTEN STOKES

                                                            ODESSA TAYLOR

                                                            TE AHUROA COSSEY

                                                            CARLA BASIRE

                                                            JASON CHRISTIE

SUPPORT STAFF/KAI AWHINA         JEAN HAWEA

                                                            WILLIAM HUDSON

                                                            BARB PHILLIPS

                                                                  VONNIE WAIHIRERE

GARDENER                                              LUKE GOODALL

 

MANDARIN TEACHER                            JIANG WENJING